Všichni se těšíme na nový rok a příležitosti, překvapení, skvělé eventy a nové přátele, které nám přinese. Rok 2018 byl pro naši chapter také skvělým rokem, a tak bychom chtěli využít této příležitosti a ohlédnout se za nejdůležitějšími událostmi tohoto roku.

V březnu jsme v Praze znovu přivítali členy různých chapters na našem Druhém cross-chapter workshopu. Spolu s hosty z Vídně, Berlína, Bath, Toulouse a Barcelony jsme diskutovali o integračních a dezintegračních aspektech EU. Jen o pár dní později cestovali naši členové Kateřina Hošková a Martin Vokálek do USA, aby se mohli účastnit European Student Conference 2018 konající se na Yale University. Setkali se tam s hosty z našich cross-chapter workshopů, navázali nové kontakty, zúčastnili se workshopů a pracovali na policy proposalech na témata národní suverenity a bezpečnosti.

V květnu jsme na naší univerzitě přivítali eurokomisařku Věru Jourovou, se kterou jsme diskutovali o fenoménu fake news a úniku dat ze sociálních médií. Také jsme hovořili o důležitosti ochrany osobních údajů.

V červnu reprezentovali Jana Stehlíková, Kateřina Hošková a Ksenia Sandryukhina naši chapter na European Youth Event 2018 ve Štrasburku, kde měli možnost zažít, jaké skvělé věci jsou schopni mladí a motivovaní lidé dokázat.

V říjnu jsme pokračovali v naší tradici organizování cross-chapter workshopů – třetí edice se soustředila na budoucnost eura a eurozóny. Přivítali jsme členy chapters z Bath, Vídně, Saarbrücken a Illinois at Urbana-Champaign.

V listopadu jsme se soustředili na budoucnost a zorganizovali panelovou diskusi o tom, jak získat stáž nebo práci v institucích EU. Večer s našim Martinem Vokálkem jako moderátorem a hosty – bývalými stážisty v Komisi a Parlamentu a jednou z našich vyučujících, expertkou na EPSO testy – byl velkým úspěchem a dal účastníkům i nám mnoho rad jak pokračovat s našimi plány, pokud bychom chtěli ovlivňovat politiku EU zevnitř.

Toto je jen pár těch nejzajímavějších momentů tohoto roku. Naši členové si také našli skvělé práce, pokračovali v psaní o aktuálních tématech, zvládli být plnohodnotnými členy European Horizons, i když byli v zahraničí na Erasmu či stáži. Rovněž se k nám přidali dva noví členové, Kristína Chlebáková a Milan Kalců.

Také pokračujeme v budování European Horizons sítě mimo naší chapter: naše spoluzakladatelka, bývalá prezidentka a emeritní diktátorka (podle jejích vlastních slov) Jana Stehlíková se stala členem boardu European Horizons jako jedna z výkonných ředitelů. Naše současná prezidentka Kateřina Hošková začne rok 2019 jako nová regionální koordinátorka. A jedna z našich nových členů, Kristína Chlebáková, později v lednu přebere roli manažerky sociálních médií.

Byl to skvělý rok a jsme vděční za každý moment, vzpomínku, zážitek a nového kamaráda. V nadšení očekáváme rok 2019 a doufáme, že i Vy. Šťastný Nový rok!